Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів» в Україні запроваджено нове регулювання організованого біржового ринку. Так 1 липня 2021 року вступили в силу зміни до Закону України "Про товарну біржу". Згідно з положеннями цього закону від сьогодні значно розширено та удосконалено правові умови створення та діяльності товарних бірж на території України.

Українська енергетична біржа, яка нині є центром організованої торгівлі енергоресурсами, отримала ліцензії, що регулюють діяльність біржі відповідно до законодавчих змін.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, що стала регулятором біржової торгівлі, відповідно до Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів» видала ліцензії ТОВ "Українська енергетична біржа":

  • на провадження професійної діяльності на організованих товарних ринках – діяльності з організації торгівлі продукцією на товарних біржах;
  • на провадження професійної діяльності на ринках капіталу – клірингової діяльності з визначення зобов’язань, яка дозволяє здійснювати контроль розрахунків між учасниками ринку та гарантувати виконання угод.

Таким чином в Україні створена товарна біржа, яка повністю відповідає сучасним нормам та стандартам. Українська енергетична біржа відтепер набуває статусу товарної біржі на організованому ринку енергоресурсів, який з кожним роком демонструє стабільне зростання обсягів торгівлі.

“Сьогодні, без перебільшення, розпочинається новий етап розвитку біржового ринку в Україні. Українська енергетична біржа пройшла довгий шлях та стає важливим гравцем на ринку енергоресурсів, де відбуваються конкурентні торги, в результаті яких формуються ринкові ціни. Перехід на нові правила дає поштовх для розвитку нових зручних торгових інструментів та продуктів. Усе це суттєво сприяє розвитку ринку і покращенню інвестиційної привабливості України”,— переконаний Голова біржового комітету ТОВ «Українська енергетична біржа» Олексій Дубовський.