25 та 26 листопада Товарна біржа "Українська енергетична біржа" провела аукціон з використанням електронної торгової системи з продажу необробленої деревини заготівлі І кварталу 2020 року лісовими господарствами Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства. Традиційно на продаж виставляли лісоматеріали як хвойних, так і листяних порід різної довжини та діаметра. Найбільшою популярністю користувався, звичайно, дуб, діаметром 40-49 см.

Так, Богуславське лісове господарство за такий лот об’ємом у 15 кубометрів отримало понад 233 тисячі гривень. Початкова ціна була 180 тисяч гривень. Ми підсумовуємо, що лісництво отримало додаткових 53 тисячі гривень. Хоча спеціалісти лісової галузі збільшення ціни вираховують за один кубометр деревини – так ціна зросла на 3,5 тисячі гривень від початкової у 12 тисяч.

Ще успішнішим був аукціон для Фастівського лісового господарства. За 20 кубів такого лісоматеріалу вони отримали аж на 125 тисяч гривень більше від початкової ціни. Зростання вартості одного кубометру відбулося майже на 6 300 грн.

"Торги для 14 лісових господарств Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства ми почали організовувати відносно нещодавно. Це був лише 4 щоквартальний наш аукціон. Проте успішний. Традиційно було до 50 учасників торгів, які боролися за кожен лот. Тож у підсумку лісівники Київщини отримали понад 32 мільйони гривень", - резюмує генеральний директор УЕБ Олександр Коваленко.