Вчора, 20 травня, на засіданні Кабінету Міністрів України було прийнято зміни в діюче Положення про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії та Порядок проведення електронних аукціонів з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами. Зміни до вказаних нормативних документів будуть доступними для перегляду після публікації рішень Уряду найближчим часом.

Так, зміни передбачають зменшення частки продажу електроенергії Енергоатому в рамках ПСО з 85% до 80% та надання Гарантованому покупцю дозволу купувати і продавати електроенергію за двосторонніми договорами. Відповідно, на спеціальних сесіях Енергоатом зможе реалізувати до 5% від генерації за ринковими цінами, але не нижче 567 грн. за МВт-год. На таких аукціонах електроенергія буде продаватись великими лотами і лише кінцевим споживачам. Гарантований покупець також матиме право реалізовувати електроенергію, крім обсягів відповідно до ПСО, за двосторонніми договорами, укладеними за результатами електронних аукціонів.

Такі зміни дозволяють отримати доступ учасникам ринку до ресурсу атомної генерації на ринкових умовах. Відповідно, великі споживачі матимуть змогу безпосередньо закуповувати електричну енергію у виробника, тобто Енергоатому, чи у Гарантованого покупця за результатами торгів.

«Ми вітаємо часткове зняття обмежень з реалізації ресурсу атомної генерації на користь електронних аукціонів за вільними цінами. На сьогодні компанії, яких стосуються вказані зміни, є ініціаторами аукціонів на УЕБ на постійній основі. Також велика кількість учасників ринку вже здійснювала закупівлю електроенергії у Енергоатому з квітня поточного року. Зі свого боку Українська енергетична біржа вже має досвід проведення аукціонів у формі спеціальних сесій, напрацьоване технічне забезпечення та кваліфікований персонал для супроводження аукціонів.» - зазначив Генеральний директор УЕБ Олександр Коваленко.