У понеділок 19 лютого 2018 року Товарна біржа "Українська енергетична біржа" запустила інформаційний відео-ролик, мета якого - донести учасникам ринку скрапленого газу, в першу чергу, дрібним регіональним мережам з кількістю АГЗС від однієї станції, про можливість без особливих зусиль, не виходячи зі свого офісу, придбати скраплений газ безпосередньо у виробника за справедливою ринковою ціною, партіями від 20 тонн.

В кінці листопада 2017 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 4 жовтня 2017 № 882 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 № 570". Даний документ змінив правила продажу скрапленого газу виробництва державної компанії "Укргазвидобування", замінивши голосові аукціони на електронні.

"На цьому тижні ми проводимо вже десятий за рахунком електронний аукціон з продажу скрапленого газу виробництва "Укргазвидобування". Зараз аукціони проходять щосереди, а не два рази на місяць, як це було в еру "молоткових" торгів, що дозволяє державній компанії своєчасно реагувати на цінові коливання при продажу ресурсу, а покупцям - ефективніше планувати свої закупівлі. Якщо вона і була, то ми повністю виключили можливість змови учасників торгів, завдяки електронній формі проведення аукціонів. В електронній системі торги проходять в анонімному режимі. Учасники не бачать один одного, вони не знають скільки їх є присутніми на торгах, не знають хто зробив ставку, хто кого перебив кращою ціною або хто зробив якусь зустрічну пропозицію. Як результат - ринкова ціна. Сьогодні ми стали свідками фактичного реформування ринку енергоресурсів в сегменті скрапленого газу, яке стало можливим завдяки спільним зусиллям Кабінету міністрів під головуванням Володимира Гройсмана, менеджменту "Укргазвидобування" в особі Олега Прохоренка і Сергія Федоренка, НАК "Нафтогазу України", Міністерству енергетики та вугільної промисловості, Аукціонному комітету і колективу Української енергетичної біржі. Сьогодні ми запустили інформаційне відео, яке несе в собі меседж, що будь-який, навіть найменший учасник ринку скрапленого газу України, легко, а головне, на абсолютно рівних умовах з мейджерами цього ринку, не виходячи зі свого офісу, зможе купити на прозорих, ринкових умовах ресурс в обсязі від одного газовозу і на таких же рівних умовах відвантажити придбаний ним товар, бути завжди проінформованим про торги, а також використовувати безліч сервісів, що надаються біржею", - заявив генеральний директор Української енергетичної біржі Олександр Коваленко.


Відео: Як ефективно і прозоро придбати скраплений газ партіями від 20 тонн безпосередньо у виробника не виходячи з офісу за найкращою ціною?