На засіданні 27 грудня Кабінет міністрів України ухвалив рішення про те, що аукціони з продажу енергії, виробленої з альтернативних джерел, проходитимуть на Prozorro.Продажі.

За словами прем’єр-міністра Олексія Гончарука, це стимулюватиме виробництво такої енергії та дозволить знизити ціну на "чисту" енергію. Таке рішення уряду створить умови для розвитку відновлюваної енергетики, дозволить залучати дешеві кредитні ресурси та сприятиме розвитку виробництва високотехнологічного обладнання на території України.

Проведення аукціонів у системі Прозорро дозволить забезпечити здорову конкуренцію під час торгів, виключити вплив "людського" фактору на будь-яких етапах під час підготовки та проведення аукціонів, забезпечити конфіденційність учасників до початку торгів та повну відкритість інформації після їх завершення.

"Українська енергетична біржа завжди була лідером на ринку електроенергії та в системі Прозорро.Продажі. Відповідно до результатів конкурсного відбору організаторів електронних аукціонів з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами наша товарна біржа отримала першочергове право на організацію та проведення аукціонів. Тож розширення ринку ще й "зеленою" енергією на Прозорро – для нас не в новинку. Готові працювати та супроводжувати у роботі, як організаторів торгів, так і їх учасників", – говорить генеральний директор ТБ "Українська енергетична біржа" Олександр Коваленко.