Головним принципом роботи Української енергетичної біржі – є дотримання чинного законодавства, вимог нормативно-правових документів, правил торгівлі. Біржа постійно здійснює моніторинг учасників ринку щодо контролю порушень регламенту, виконання зобов’язань сторонами до укладених договорів.

Біржовий комітет був вимушений застосувати санкції до п’яти учасників-порушників з Рівненської, Закарпатської, Вінницької областей, та м. Києва, які брали учать у торгах в секції «Необроблена деревина та пиломатеріали», через не виконання своїх зобов’язань з укладання договору купівлі-продажу необробленої деревини з продавцем за результатами аукціонів з продажу необробленої деревини, що відбулися 21.03.2022 р., 22.03.2022 р. 01.04.2022 р., 05.04.2022 р. Ці учасники протягом трьох місяців не будуть допущені до участі у біржових торгах (аукціонах), які будуть ініційовані відповідними підприємствами з Хмельницької, Волинської, Закарпатської областей. Також один із учасників не буде допущений до участі у біржових торгах (аукціонах), які будуть ініційовані будь-яким учасником-продавцем за напрямком «Необроблена деревина та пиломатеріали».

Торги на УЕБ завжди доступні для кожного, прозорі та відбуваються на засадах конкуренції.

Задля недопущення виникнення подібних ситуацій Біржовий комітет наголошує на необхідності дотримання правил й виконання зобов’язань усіма учасниками торгового процесу.