За результатами торгових сесій у лютому на Українській енергетичній біржі реалізовано 121,34 млн. куб. м. природного газу, що є рекордним показником об’єму за лютий порівняно з іншими роками.

Ціни на європейських хабах падали у лютому, аналогічно до кінця місяця падали ціни продажу газу і на УЕБ. Рівень біржових котирувань УЕБ починався від 4308 на ресурс лютого, 4100 грн. на ресурс в ПСГ. Слід відмітити, що ціна природного газу перетнула межу 4000 грн.

«Початок 2020 року був досить складним для українського ринку газу. Тепла зима, заповнені сховища та конкуренція з американським скрапленим газом у Європі продовжує тягнути ціну донизу. Рівень у 4000 грн. на сьогодні, особливо беручи до уваги динаміку котирувань нафти, ще не кінцева точка. Наприклад, у лютому 2020 року на УЕБ було реалізовано природного газу у 9 разів більше, ніж у лютому 2019 року, це свідчить про зростання ліквідності на біржі» - зазначає Генеральний директор УЕБ Олександр Коваленко.

Експерти ринку прогнозують подальше зниження цін, оскільки у контрактах Газпрому, за якими компанія постачає природний газ у Європу, залишається прив’язка до котирувань нафти.

Котирування УЕБ залишаються індикатором ринкових цін на газ в Україні.