За результатами діяльності у 2020 році Українська енергетична біржа продовжила демонструвати зростання за ключовими показниками. Обсяг реалізації енергоресурсів за минулий рік склав 105 млрд. грн. (з урахуванням обсягів торгівлі з використанням диференціалів), що майже вдвічі більше, ніж минулого року. Всього було проведено 1024 торгові сесії, за результатами яких укладено 13266 біржових угод.

У 2020 році кількість торгових сесій зросла на 35%, кількість укладених угод – на 25%, кількість учасників – на 6% порівняно з показником рік назад.

На ринку електроенергії за підсумками 2020 року було проведено 370 аукціонів (включаючи 35 аукціонів на виконання ПСО та 173 у режимі комерційних сесій). Загалом реалізовано 97,5 млн. Мвт-год. електроенергії. Станом на кінець року на УЕБ налічується 305 акредитованих учасників ринку електроенергії, включаючи компанії групи ДTEK, ДП «НАЕК «Енергоатом», ПАТ «Укргідроенерго» та ін.

За результатами торгів на ринку природного газу у 2020 році на УЕБ було реалізовано 2,51 млрд. куб. м. природного газу, укладено 3821 угоду. Важливою подією у 2020 році став запуск короткострокового ринку природного газу, який включає внутрішньодобовий ринок та ринок на добу наперед.

На електронному майданчику у системі Прозорро.Продажі учасниками від ТБ УЕБ було оголошено 601 аукціон, та подано пропозицій на 552 аукціони, загальною початковою вартістю 1,313 млрд. грн. Через електронний майданчик подано 213 пропозицій, які у подальшому були визнані переможними. Загальна ціна продажу склала 1,07 млрд грн, в порівнянні з 660 млн. грн. в 2019 році.

"Насамперед хочемо висловити вдячність учасникам ринку за довіру. Котирування УЕБ відповідають поточній ситуації на ринку та є репрезентативними. Ринок електроенергії продовжив своє формування - збільшується кількість учасників ринку, успішно розпочато реалізацію електроенергії з ВДЕ. Ринок природного газу також перебуває у стані активного розвитку - запущено короткостроковий ринок, відбуваються важливі законодавчі зміни що дозволять Оператору ГТС України, операторам ГРМ, та іншим суб’єктам долучатися до біржових торгів" — прокоментував підсумкові результати Генеральний директор УЕБ Олександр Коваленко.