Котирування Української енергетичної біржі демонструють зниження цін на енергоносії у 2020 році. Так, біржові котирування (передплата) ресурсу травня на даний час нижчі за аналогічні значення ресурсу січня 2020 року на 41%.

7 травня на УЕБ було реалізовано природний газ за найнижчою ціною за всю історію біржі – 2840 грн. за тис. куб. м. з ПДВ.

Сьогодні на ціну природного газу впливають одночасно декілька чинників: тепла зима, через яку у сховищах накопичилися рекордні запаси природного газу, ранній старт сезону закачування газу до сховищ, падіння попиту на газ, яке спровокувала зупинка промисловості на карантин через епідемію коронавірусу та ін. Таким чином, як на європейському ринку, так і в Україні спостерігається надлишок природного газу, що є результатом неспіввідношення попиту та пропозиції на ресурс.

За умов низьких цін активність видобувних компаній на біржових торгах знизилась на користь трейдерів. З іншого боку, у 2020 році оператори ГРМ почали здійснювати закупівлі природного газу для виробничо-технологічних витрат природного газу в мережах на біржових торгах, що сприяло суттєвому зростанню обсягів торгівлі на УЕБ за умов загального спаду ринку. Так, у 2020 році оператори ГРМ вже закупили на біржових торгах більше 1,2 млрд. куб. м. природного газу ресурсів січня 2020 року – квітня 2021 року.

«Зараз на українському ринку природного газу ми бачимо ті ж проблеми, що у Європі. Перенасичення запасів у сховищах та зменшення використання промисловістю в сучасних ринкових умовах призвело до зниження ціни. Наразі ми не бачимо потенціалу до суттєвого зростання ціни найближчим часом, проте загальна активність учасників біржових торгів на УЕБ показує позитивну динаміку.» - прокоментував ситуацію на ринку Генеральний директор УЕБ Олександр Коваленко.