Спотові ціни на європейських хабах незначно підвищились на початку тижня і знизились до його закінчення. Ціни контрактів на місяць та на більш тривалі терміни мали легкий підвищувальний тренд протягом усього тижня. Обсяги торгівлі зберігались на рівні минулого періоду, а на українському ринку торгівля була менш активною, ніж минулого тижня.

Український ринок

Українська енергетична біржа: Цього тижня на торгах було реалізовано дещо менші обсяги природного газу, ніж минулого тижня. Було проведено три торгові сесії з продажу та купівлі ресурсів серпня і липня. Природний газ реалізували три компанії: "ТАС ЕНЕРГІЯ КРАЇНИ", СП "Полтавська газонафтова компанія", "ЮНАЙТЕД ЕНЕРДЖІ". ДП "Укрспирт" в черговий раз виступила з пропозицією закупівлі 2,16 млн. куб. м. газу.

За результатами торгів сформована наступна середньозважена ціна на ресурс липня 9582,07 грн. за тис. м. куб., на ресурс серпня – 9764,17 грн. за тис. м. куб.Публічні закупівлі: Протягом тижня було проведено 9 тендерів на закупівлю природного газу, на яких продано майже 2 мільйони кубічних метрів газу. Державні установи продовжують придбавати газ для наступного опалювального періоду. Середньозважена ціна завершених тендерів склала 10 300 грн. за тис. м. куб.

НАК "Нафтогаз": Компанія підняла ціни на природний газ минулого тижня. Так, тепер промислові споживачі купуватимуть газ по 11 083,20 грн./тис. куб. м. з ПДВ на умовах післяоплати та 10 130,40 грн./тис. куб. м. з ПДВ на умовах передоплати.АТ "Укртрансгаз": Базова ціна, що застосовується при розрахунках забезпечення з 16 липня по 15 серпня, вартості балансування за червень 2018 року складає 10 614,54 грн.

На наступному графіку можемо бачити порівняння цін Української енергетичної біржі та хабу NCG (Німеччина). Бачимо, що протягом досліджуваного періоду мають схожу динаміку, але погано корелюють між собою. В середньому за місяць ціна Української енергетичної біржі є меншою за котирування NCG на 430 грн. за тисячу кубцчних метрів газу.Європейський ринок

Спотові ціни на європейських хабах дещо зросли на початку тижня і зменшились до його закінчення. Загалом коливання протягом досліджуваного періоду складали не більше 2-3 % від початкових цін.

Щодо строкових контрактів, то на деяких хабах зміни мали різновекторний характер, але загалом мали легкий тренд до підвищення.

Ціни ключових європейських хабів на природний газ у доларах за 1 тис. куб. метрів наведені в наступній таблиці:На декількох хабах спотові ціни прирівнялись до цін поставок наступного місяця, хоча середні значення свідчать про пониження ціни на природний газ у серпні. Як і раніше, присутня тенденція помірного зростання котирувань у наближенні до зими.

Цікаве за тиждень. Світові тенденції

Гройсман відтермінував підвищення тарифів на газ для населення до 1 вересня цього року. Рішення було прийнято на засіданні уряду в четвер, повідомляється на Урядовому порталі. Нагадаємо, питання ціноутворення на газ для населення є однією з ключових тем переговорів України з Міжнародним валютним фондом.

Переговори наразі тривають. Підвищення цін для населення відтерміновувалось уже декілька разів, починаючи із 2017 року. В Уряді України наголошують, що ціна на газ — надто чутлива тема, аби підходити до її вирішення виключно математичним способом.

НАК "Нафтогаз" має намір в серпні збільшити ціну закупівлі природного газу внутрішнього видобутку приватних газодобувних підприємствах України на 6% порівняно з ціною липня ( до 8088 грн. за тис. м. куб. без ПДВ). В НАК "Нафтогаз" нагадали, що компанія у липні оголошувала тестову закупівлю газу за ціною 7 629 грн. за тис. куб. м (без ПДВ). "Незважаючи на те, що червень і липень традиційно є сезоном низького попиту на газ, "Нафтогаз" не отримав жодної пропозиції від постачальників газу. Тому компанія збільшила запропоновану ціну на серпень", - зазначили в прес-службі.