Секретаріат Енергетичного співтовариства, Міністерство енергетики України, Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) і Українська енергетична біржа (УЕБ) в четвер підписали меморандум про взаєморозуміння для реформування газового сектору України відповідно до європейського законодавства.

"Метою меморандуму є підтримка реструктуризації газового сектору України відповідно до законодавства ЄС, щоб забезпечити конкуренцію і принести користь українським споживачам та економіці в цілому", - йдеться в повідомленні Секретаріату ЕС на сайті в четвер.

Згідно з повідомленням, меморандум передбачає спільні рамки і умови співпраці для розвитку торгівлі природним газом на УЕБ.

Сторони домовилися узгодити конкретні дії для досягнення мети на першій зустрічі в рамках меморандуму, запланованої на вересень поточного року.

Як повідомлялося, ЄБРР і Енергетичне співтовариство наприкінці травня підтвердили готовність надати Україні підтримку з газовою біржею і відзначили значний прогрес, досягнутий УЕБ в створенні добре функціонуючої газової біржі. Представники ЄБРР і ЕС відзначають, що за цей час ситуація з розвитком ринку газу в Україні змінилася, УЕБ продемонструвала значний прогрес і декларує технічну готовність до торгівлі короткостроковими стандартизованими продуктами. У своїх об’єднаних зусиллях ЄБРР і ЕС називають основним аспектом підтримку запуску спотового / балансуючого ринку, а також програм трейдингу і клірингу, центрального контрагента і ринкового нагляду.

Джерело: Інтерфакс-Україна