Минулого місяця на Українській енергетичній біржі було проведено 99 торгових та аукціонних сесій за всіма напрямками, що є найвищим щомісячним показником у 2020 році.

Серед учасників біржових торгів вже налічується 959 компаній, 18 з яких приєднались у вересні. За напрямком «Електроенергія» на УЕБ представлені 280 компаній, 11 з яких долучилися у вересні.

Всього за місяць загальний обсяг реалізації енергоресурсів склав 4,75 млрд. грн., у тому числі ПДВ. Найбільший обсяг купівлі-продажу відноситься до напрямку «Електроенергія», що у значній мірі зумовлено реалізацією через УЕБ електричної енергії відповідно до ПСО.


Зокрема протягом минулого місяця було реалізовано 4,88 млн. Мвт-год. електроенергії (-27% до вересня минулого року) та 57,45 млн. куб. м. природного газу (+54% до вересня минулого року). Слід зазначити, що по електроенергії зменшення обсягів реалізації відбулося внаслідок останніх змін ПСО, відповідно до яких відбулось вивільнення обсягів реалізації генерації Енергоатому та Укргідроенерго для реалізації за нерегульованими цінами. З іншого боку, обсяги реалізації за вільними цінами у вересні на УЕБ зросли на 37% та досягнули 1,84 млн. Мвт-год.

«Протягом вересня 2020 року проведена значна робота щодо впровадження в діяльність біржі нововведень одночасно по декількох напрямках. Це і ринок добового балансування за напрямком «Природний газ», підготовка проведення перших аукціонів з продажу «зеленої» генерації на УЕБ. Ми пишаємося тим, що Українській енергетичній біржі довіряють учасники ринку і, власне, кількість учасників та ліквідність продажів динамічно зростає. Утримання лідерських позицій на ринку підтверджують основні результати діяльності у вересні» - прокоментував Генеральний директор О. Коваленко.