Протягом січня 2021 року на УЕБ було проведено 89 торгових сесій, за результатами яких у БЕТС та БЕТС «Electric Power» реалізовано різних видів енергоресурсів загальною вартістю 10,2 млрд. грн. (з ПДВ), що на 20,5% більше, ніж у січні 2020 року.

Серед учасників біржових торгів налічується вже більше 1000 компаній, а за напрямком «Електроенергія» - більше 300. Все більше компаній долучаються до короткострокового ринку природного газу, запущеного УЕБ у вересні минулого року.

Обсяги торгівлі на УЕБ по основних напрямках, млн. грн.

По основних напрямках діяльності УЕБ у січні 2021 року спостерігається динамічне зростання обсягів торгів, так, за напрямком «Природний газ» - у 4,5 рази порівняно із січнем 2020 року, за напрямком «Електроенергія» на вільному ринку - у 3 рази. У збільшенні обсягів торгівлі природним газом важливу роль мав запуск продажів природного газу ГПК «Нафтогаз Трейдинг» з використанням банківської гарантії за післяплатою у листопаді, що разом із введенням загального рахунку для обліку гарантійних внесків, позитивно був сприйнятий ринком.

Ціни природного газу за місячними ресурсами, грн. за тис. куб. м.
(8 лютого 2021 р.)


Ціна січневого ресурсу природного газу 2021 року зросла відносно січня 2020 року на 37,5%. Активність торгівлі значно підвищилась, в тому числі на ресурси наступних місяців. Так, у січні було реалізовано ресурс березня, 8 лютого вже була реалізація ресурсів до квітня 2021 року включно.

«Зараз ми працюємо над удосконаленням існуючих торгових процесів та постійно пропонуємо учасникам ринку новий функціонал. Так, безліч нововведень було запроваджено за напрямком «Природний газ». На даний час успішно функціонують три сегменти, що змогли збільшити присутність УЕБ на ринку природного газу України: середньо- та довгостроковий ринок, внутрішньодобовий, ринок «на добу наперед». Також ми активно співпрацюємо з Укртрансгазом в напрямку розширення пропонованого спектру послуг для торгівлі природним газом в ПСГ. Відтак, намагаємося відчувати потреби учасників ринку та, перебуваючи в тісному діалозі з трейдерами та органами державної влади, вибудовуємо механізм торгівлі, який би у повній мірі відповідав запитам зацікавлених сторін.» - прокоментував Генеральний директор УЕБ О. Коваленко.