Останнім часом на світовому та українському ринку спостерігається значне падіння цін на нафтопродукти. Таке падіння, перш за все, пов’язане із дисбалансом попиту та пропозиції на нафту. Скорочення видобутку, про яке заявляють країни-постачальники нафти на світовий ринок, дозволило стабілізувати ціни, але пропозиція, як і раніше, буде перевищувати попит.

Згідно з котируваннями ТБ "Українська енергетична біржа", вартість бензину А-95 на початок лютого становила 25 400 грн/т., зараз ціна складає 16 900 грн/т., зниження становить 33%. На бензин А-92 ціна зменшилась на 37%: з 24 200 до 15 200 грн/т.

Ціни на скраплений газ також суттєво знизились. Найменші цінові показники були зафіксовані 2 квітня і становили 8 956 грн/т. Станом на 7 травня ціна скрапленого газу становить 11697 грн/т., що нижче на 15% від рівня ціни лютого. Варто зазначити, що за результатами торгів, що відбулися на початку травня, ціни дещо зросли, очевидно під впливом укріплення котирувань нафти.

Котирування скрапленого газу, EXW, автотранспорт

"Падіння цін на нафтопродукти та скраплений газ зумовлене в значній мірі зменшенням використання пального автотранспортом через карантинні заходи. Поступове пом’якшення обмежень мають стимулювати ринок і стабілізувати ціни. На сьогодні УЕБ може запропонувати учасникам ринку ресурс найбільшого державного виробника – АТ «Укргазвидобування». УЕБ запрошує брати активну участь у торговому процесі та гарантує професійний супровід під час підготовки до біржових торгів." - зазначив Генеральний директор УЕБ Олександр Коваленко.