Українська енергетична біржа є лідером на біржовому ринку України та визнаним джерелом достовірної інформації для учасників торгівлі, що підтверджують результати діяльності за 3 квартали 2018 року.

В останній квартал 2018 року ми входимо з показниками динамічного зростання за ключовими параметрами. Наприклад, кількість торгових сесій зросла на 81 % порівняно з аналогічним періодом минулого року, а реалізація енергоносіїв зросла на 96 % і зараз становить майже 3 млн. тонн. В електронних торгах у системі BETS беруть участь 620 учасників, що на 196 більше, ніж третього кварталу минулого року.


Досить активно розвивається торгівля природним газом, якого у 2018 році було реалізовано майже 132 млн. м. куб., що на 35 % більше, ніж за 9 місяців минулого року. Зараз учасниками за напрямком "Природний газ" є понад 160 компаній, а торгові сесії проводяться кожного дня.


Слід зазначити, що котирування за результатами торгів є визнаними та затребуваними ринком. Так, у 2018 році результати торгів стали публікувати такі відомі аналітичні агенції, як Bloomberg та Reuters.

ТБ "Українська енергетична біржа" активно розвиває та постійно удосконалює для учасників як функціонал електронної торгової системи, так і процедуру проведення торгів. Також ми розуміємо важливість створення в Україні справді ефективного енергетичного ринку за європейськими стандартами. Тому нами було представлено до використання OTC систему. Вона розпочала роботу з липня в тестовому режимі та у режимі реального часу – з вересня. На сьогодні в ОТС системі реалізовано 3 млн. куб. м. газу.


Зараз ведеться активна підготовка до запуску ринку добового балансування, яке повинно запрацювати з 1 грудня 2018 року. Ми розуміємо важливість запровадження короткострокового ринку газу для імплементації кращих європейських практик щодо торгівлі природним газом в Україні, тому готові надати необхідну допомогу і сприяння учасникам ринку, в тому числі оператору ГТС України. Також запрошуємо всіх бажаючих пройти безкоштовне навчання роботі в програмному продукті для позабіржової торгівлі природним газом, щоб мати можливість збалансувати свої портфоліо в добовому режимі. Участь в ОТС платформі - безкоштовна.