За минулий тиждень на аукціонах було реалізовано близько 90% необробленої деревини від виставленого обсягу. Ініціаторами виступили лісові господарства з 16 областей України, а саме з Сумської, Чернівецької, Чернігівської, Київської, Полтавської, Одеської, Хмельницької та інших областей.

Загалом було реалізовано 140,83 тис. куб. м. на загальну вартість 453,43 млн. грн. (з ПДВ). Держава отримала додатковий дохід на 80,67 млн. грн. (з ПДВ) більше відносно виставленої на торги початкової вартості необробленої деревини.

Найбільший обсяг реалізації відбувся у Львівській, Чернівецькій, Житомирській, Закарпатській, Волинській та інших областях. На графіку нижче зображено 10 найбільших областей з реалізації необробленої деревини. Кількість учасників, які придбали необроблену деревину на аукціонах Української енергетичної біржі склала більше 430.


Найбільшим попитом користувалась сосна звичайна, твердолистяні і бук лісовий, де частка їх реалізації у загальній структурі склала 23%, 16% і 13% відповідно. Також була реалізація таких порід як ялина європейська, дуб звичайний, ялиця біла та інші.

На графіку нижче зображена структура по найбільших областях реалізації деревини і їх найпоширинішими породами.


Максимальне зростання стартової ціни було зафіксоване на рівні 341%. Враховуючи, що крок аукціону складає 1% максимальна кількість кроків була по хвойним – 341; дубу звичайному – 311; ялиці білій – 293; ялині європейській – 252. На графіку зображено породи деревини і їх максимальні значення, які зросли у ціні більше ніж на 100% під час аукціонів.