Українська енергетична біржа впевнено нарощує обсяги торгів енергоресурсами та стає визнаним джерелом цінових індикативів на енергоресурси в Україні. Ріст Української енергетичної біржі за 6 місяців 2018 року відбувся за параметрами обсягів торгівлі в натуральних та фінансових величинах, кількість учасників, кількості торгових сесій та біржових інструментів, з’явилися нові напрямки та секції.

Якщо розглядати ринок біржової торгівлі в розрізі окремих енергоносіїв, то перше півріччя 2018 року стало ефективнішим за аналогічний період 2017 року в розрізі всіх енергоносіїв. Зокрема, обсяги реалізації природного газу зросли на 54% до 103 млн. куб. метрів, скрапленого газу на 35% до 80 тис. тонн. У другому півріччі 2017 року ТБ «УЕБ» розпочала торгівлю вугільною продукцією і на сьогодні зуміла завоювати значну долю ринку та сформувати репрезентативні біржові котирування.

Кількість укладених угод зросла на 63%. Обсяг купівлі-продажу енергоносіїв у матеріальному вимірі зріс у 4,4 рази, а у грошовому еквіваленті – на 45% передусім за рахунок значного обсягу торгівлі вугіллям, природнім газом та скрапленим газом.

Зберігається тенденція зростання обсягу ринку нафтопродуктів, все більше компаній, надихнувшись прикладом успіху першопроходьців біржового ринку, переходять до біржової торгівлі. В 2018 році «Укртатнафта» почала здійснювати торгівлю своїми нафтопродуктами на ТБ «УЕБ».«Ми наочно демонструємо, як кращий міжнародний досвід та світові практики можуть знаходити втілення в українських реаліях задля розбудови конкурентних ринків, детінізації економіки, формування національних бенчмарків та виведення торгівельних відносин на міжнародну арену. Результати нашої роботи демонструють, що ми змогли завоювати довіру учасників ринку та створити сектор конкурентних відносин на ринках енергоресурсів» - прокоментував останні досягнення Української енергетичної біржі Генеральний директор Олександр Коваленко.