У вересні на Українській енергетичній біржі було реалізовано необробленої деревини на 94% більше, порівнюючи з попереднім місяцем. Учасники ринку продемонстрували велику зацікавленість до даного сегмента ринку.

За вересень на торгах УЕБ за напрямком необроблена деревина було досягнуто таких результатів:

  • реалізовано необробленої деревини 904,74 тис. куб. м.;
  • початкова вартість реалізованої деревини 2,04 млрд. грн. (з ПДВ);
  • вартість продажу деревини склала 2,63 млрд. грн. (з ПДВ);
  • держава отримала додатковий дохід на 590 млн. грн. (з ПДВ) більше відносно виставленої на торги початкової вартості необробленої деревини.

Загалом за два місяці на аукціонах Української енергетичної біржі було реалізовано 1,37 млн. куб. м. на загальну вартість 4,01 млрд. грн. Додатковий дохід держави склав більше 970 млн. грн.

Найбільший обсяг реалізації за вересень відбувся у Житомирській, Закарпатській, Чернігівській, Івано-Франківській та інших областях. Кількість активних учасників на торгах необробленої деревини склала близько 1 500.


Максимальне зростання стартової ціни було зафіксоване на рівні 532%. Враховуючи, що крок аукціону складає 1% максимальна кількість кроків була по ялині європейській – 532; дуб звичайний – 516; липа дрібнолиста – 346; тополя тремтяча – 333; ліщина – 329; ялиця біла – 321. На графіку зображено породи деревини і їх максимальні значення, які зросли у ціні більше ніж на 200% під час аукціонів.