15 та 16 червня 2017 року на майданчику Української енергетичної біржі (УЕБ) відбулися чергові успішні торги з реалізації природного газу.

Продавцями виступили газовидобувні компанії СК "Полтавська газонафтова компанія" (ПГНК) та "Еско Північ".

На торги було сумарно виставлено 140 лотів, по 100 тис. куб м в кожному, що в підсумку склало 14 млн куб м природного газу. За результатами торгів, було реалізовано 10,9 млн куб м природного газу.

"Різноспрямований рух котирувань на європейських хабах провокує волатильність на внутрішньому ринку, що дозволяє нам реалізовувати газ нарівні з імпортним паритетом", - прокоментував результати торгів генеральний директор ТБ "Українська енергетична біржа" Олександр Коваленко.

СП "Полтавська газонафтова компанія" входить в структуру компанії JKX Oil&Gas. ПГНК має чотири ліцензії на розробку нафтогазових родовищ Ново-Миколаївської групи і Єлизаветівській площі в Полтавській обл., а також два дозволи на розвідку Заплавської і Червоноярско-Східного родовищ загальною площею 171,2 кв. км.

Компанія "Еско Північ" входить в Burisma Holdings. Також холдинг володіє українськими видобувними компаніями "Парі", "Перша українська нафтогазова компанія" і "Алдеа". У портфелі Burisma також дозволи на розробку родовищ у Дніпровсько-Донецькому, Карпатському та Азово-Кубанському басейнах.
В цілому Burisma володіє і розробляє 20 ліцензій на видобуток вуглеводнів в Україні, 99% видобутку припадає на природний газ.
Сукупний обсяг видобутку природного газу в 2016 р. склав понад 1 млрд куб. м.