17 липня на електронних аукціонах Прозорро.Продажі Державна служба геології та надр України вчергове онлайн продавала спецдозволи на користування надрами. Цього разу реалізували дозволи на геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку надр на 7 ділянках.

За результатами аукціонів, які відбулися 17 липня, найдорожчим лотом став дозвіл на розробку вогнетривких глин на Кліщіївській ділянці Бахмутського району Донецької області. За 5 років користування ділянкою переможець сплатить до державного бюджету понад 40 мільйонів гривень. При тому, що стартова ціна лоту була близько 17 тисяч гривень. Тож у ході торгів вартість зросла аж на 2 362 рази!!! Або на 236 242%. І це рекордне зростання ціни, якого на електронних аукціонах ще не було.

Загалом за 7 спецдозволів на користування надрами переможці сплатять майже 100 мільйонів гривень. Окрім вогнетривких глин на інших ділянках видобуватимуть також бурштин, каолін первинний та польовий шпат, граніт, андезит та пісок.

«Державна служба геології та надр України продає спецдозволи на користування надрами на електронних аукціонах Прозорро.Продажі із весни 2019 року. І майданчик ТБ «Українська енергетична біржа» став надійним партнером і помічником організатора з перших днів роботи. Адже саме наші менеджери допомагають Держгеонадрам заводити лоти у систему. А потім ще й залучаємо потенційних покупців, які купують спецдозволи за ринковими цінами, наповнюють державний та місцеві бюджети, а також розвивають український видобуток», - зазначає генеральний директор ТБ «Українська енергетична біржа» Олександр Коваленко.