Віднедавна на ТБ “Українська енергетична біржа” стала доступна можливість здійснення післяоплати за придбаний ресурс компанії «Нафтогаз Трейдинг» шляхом надання банківської гарантії. Банківська гарантія — це спосіб забезпечення виконання зобов’язань, при якому банк на прохання компанії-клієнта видає документальне зобов’язання сплатити грошову суму у визначений строк.

Банківська гарантія, пропонована «Нафтогаз Трейдинг», дозволяє відстрочити оплату за придбаний ресурс до 10-го або 11-го дня місяця, що слідує за місяцем постачання. Цей інструмент є гарантією виконання зобов’язань покупця перед продавцем.

На УЕБ вже відбуваються торги природним газом, умовою плати яких є надання банківської гарантії. На сьогодні обсяг реалізації природного газу за цією формою оплати становить понад 100 млн куб. м. З початку минулого тижня за використання банківської гарантії середньоденний обсяг реалізації складає 17 млн. куб. м. на день. Це місячні ресурси листопада та грудня.

"Впровадження банківських гарантій відкриває можливість відтермінування платежу за придбаний ресурс. Завдяки цьому компанії-учасники мають змогу більш широкого планування закупівель природного газу на майбутні періоди. Опція післяоплати вже показала свою ефективність та в майбутньому стане додатковим фактором зростання активності на газовому ринку", - зазначив Генеральний директор УЕБ Олександр Коваленко.

Українська енергетична біржа запрошує учасників спробувати використання післяоплати та оцінити переваги цієї опції.