На торгах 16 липня три компанії реалізували 2,805 млн. куб. м. природного газу ресурсів липня та серпня. За результатами торгової сесії, всупереч європейським тенденціям, ціни знизились: -8,9% на ресурс серпня та -9,4% на ресурс липня порівняно із результатами торгової сесії попереднього дня.

Загалом на продаж 16 липня виставляли ресурси липня, серпня та газу в ПСГ п’ять компаній, а реалізувати виставлений ресурс вдалося трьом: ПГНК, СГС та Нафтогаз Трейдинг. Продавці формували стартові ціни ресурсів у широкому діапазоні: від 5302,50 до 6600 грн. з ПДВ за ресурс липня та від 5 452,52 до 6600 грн. з ПДВ за ресурс серпня. За результатами торгів сформовані об’єктивні ринкові ціни: 5691,85 грн. за ресурс липня та 5727,32 грн. за ресурс серпня. Зниження цін було досягнено в тому числі за рахунок залучення значної кількості учасників торгових сесій, яких налічувалось близько тридцяти, що удвічі більше, ніж попереднього торгового дня.

Важливу роль у формуванні об’єктивних ринкових цін природного газу на Українській енергетичній біржі відіграє Нафтогаз Трейдинг, який стабільно реалізує природний газ на біржових торгах з 5 липня (компанія вже реалізувала більше 10 млн. куб. м. природного газу у співвідношенні ресурсів липня та серпня близько 1:1). Торгові сесії, ініційовані Нафтогаз Трейдинг, викликали значний інтерес в учасників ринку.

"Ми вітаємо зростання конкуренції та ліквідності на торгах природним газом Української енергетичної біржі. Важливу роль в досягненні даних результатів відіграє вихід на біржу такого великого гравця, як Нафтогаз Трейдинг, який з 5 липня реалізував 99% стартових обсягів природного газу. Висловлюємо сподівання на розширення співпраці з Нафтогаз Трейдинг та формування на базі котирувань УЕБ об’єктивного індикатора оптової ціни природного газу в Україні" - прокоментував результати проведених торгів Генеральний директор Української енергетичної біржі Олександр Коваленко.

Нагадуємо, що для участі в торгах зацікавленим сторонам необхідно пройти процедуру KYC, а також отримати акредитацію на біржі. Запрошуємо всіх бажаючих брати участь у торгових сесіях з купівлі-продажу природного газу на Українській енергетичній біржі.