18-го червня 2019 року, відбулися успішні прозорі електронні торги на право видобутку нафти і газу. Цього разу на торги було виставлено 9 нафтогазових ділянок, але на 2 з них не було подано заявок.

Лоти були виставлені на аукціон Державною службою геології та надр України в системі Прозорро.Продажі через електронний майданчик ТБ "Українська енергетична біржа".

Торги успішно пройшли по Ясенській, Гошківській та Болехівсько-Смолянській площах (Івано-Франківська область), Кохівській, Орільсько-Брусівській, Роздолівсько-Успенській-1 та Роздолівсько-Успенській-2 площах (Харківська та Дніпропетровська область).

Торги по площі Східно-Космацькій та Південно-Сливкинській площах не відбулися, так як, згідно з чинним порядком проведення аукціонів, заявки мають подати мінімум 2 учасника.

Абсолютним фаворитом торгів стало ПАТ "Укргазвидобування". Компанія стала переможцем по усіх 7 лотах, за якими відбулися торги. Загальна ціна реалізації по них сягнула 89 млн. 185 тис. грн.

В торгах за лотом по Гошківській площі (Івано-Франківська область) ціна зросла на 50%. Торги почалися з 19 млн. 250 тис. грн., а закінчились на відмітці 28 млн. 875 тис. грн.

"Ми дуже задоволені, що приймаємо безпосередню участь у реформуванні нафтогазової галузі країни. Це вже треті успішні нафтогазові торги, що були проведені через електронний майданчик ТБ "Українська енергетична біржа". Ці торги вкотре довели, що ТБ "Українська енергетична біржа" є надійним партнером для торгівлі в системі Прозорро.Продажі", - зазначив Генеральний директор електронного майданчика ТБ "Українська енергетична біржа" Олександр Коваленко.

"Для мене, як керівника Служби важливо, щоб на придбаних ділянках працювали і, як результат, - обсяг видобутку нафти та газу в Україні зростав. І, відповідно, наша країна зможе наблизитися до енергонезалежності та зміцнення національної безпеки. І я переконаний, що на сьогодні такий вид сучасних аукціонів - це прорив для галузі", - прокоментував Олег Кирилюк, ініціатор проекту електронних нафтогазових аукціонів, Голова Державної служби геології та надр України.

Також керівник Держгеонадр повідомив, що наступний аукціон відбудеться 16 вересня, у електронній системі вже виставлено 3 нафтогазові ділянки з початковою вартістю майже 55 млн. грн.