28 лютого 2019 року Міністерство енергетики та вугільної промисловості України оголосило 9 тендерів на угоди про розподіл продукції на виконання постанов Кабінету Міністрів України про проведення конкурсів на укладення угод про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянок Варвинська, Русанівська, Бузівська, Зінківська, Іванівська, Балаклійська, Софіївська, Берестянська, Угнівська.

Оголошення, а також тендерна документація доступні українською мовою на сайті Міністерства. Карта тендерних угод про розподіл продукції доступна англійською мовою на сторінці drive.google.com.

Інвестори – українські та міжнародні особи матимуть три місяці до 28 травня 2019 року для подання заяв з підтверджуючими документами до Міжвідомчої комісії з організації укладення та виконання угод про розподіл продукції, а також сплатити 300 000,00 (триста тисяч) гривень або еквівалент цієї суми за курсом Національного банку на день оплати в іноземній валюті.

Переможець отримує право досліджувати і видобувати вуглеводні в межах 10 тис. м. нижче поверхні або обмежено геологічного фундаменту. Максимальна частина компенсаційної продукції, за рахунок якої інвестору буде компенсовано його витрати, становить 70% загального обсягу виробленої продукції до повного відшкодування витрат інвестора. Частка держави у прибутковій продукції повинна становити не менш як 11 % загального обсягу такої продукції. Угоди про розподіл продукції укладаються протягом 50 років, якщо сторони не домовилися про інше.

Від інвестора відмагатиметься виконання визначених робіт та залучення інвестицій від 500 000 000 до 1 000 000 000 гривень.