Сьогодні, 15 жовтня, на Українській енергетичній біржі вже вдруге відбувся аукціон з продажу електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел. ДП "Гарантований покупець" реалізував 19 875 Мвт.год. базового навантаження, та 17 314 Мвт.год. блочними позиціями.

На аукціон було виставлено 11 позицій за різними графіками продажу у торговій зоні ОЕС України, загальним обсягом 72,6 тис Мвт.год. Дві позиції базового навантаження, та блочні позиції з 5 до 24, з 9 до 17, з 9 до 16, з 10 до 16, та з 10 до 15 години. Термін постачання електроенергії визначено з 21.10.2020 по 31.10.2020 року.

За результатами аукціону середньозважена ціна базового навантаження сформувалася на рівні 1353,34 грн., і зросла на 36,5% від стартової. По блочних позиціях зростання ціни склало від 24,4% до 47,03%. Цей тип аукціонів вже вдруге викликає підвищену увагу серед учасників ринку. Сьогодні їх кількість становила 17. Загальна вартість реалізованої електроенергії склала 50,38 млн. грн.

Аукціони з продажу електроенергії, виробленої з альтернативних джерел відбуваються тільки на підвищення ціни, попри це великий перелік позицій за різними графіками відпуску дозволяє обрати найбільш зручний варіант. Переможцями стали 11 компаній: Ле Трейдінг Україна, ЛТК Електрум, Д.Трейдінг, НЕК Укренерго, Дніпросталь-Енерго, ОНК-ГРУП, Екотехноінвест, Південь Енерго Збут, УКР ГАЗ РЕСУРС, Енергоносії України, Харківенергозбут.

"Ми продовжуємо спостерігати високу зацікавленість до аукціонів з продажу "зеленої" генерації. Велика кількість учасників стимулює конкуренцію, завдяки чому досягається висока ліквідність на біржі та формується ринкова ціна. Сьогодні продано понад 50% виставленого обсягу, це один із прикладів успішного впровадження нововведень для вирішення наявних проблем на ринку", - підсумував результати аукціону Генеральний директор УЕБ Олександр Коваленко.

Оскільки аукціони з продажу електричної енергії, виробленої з ВДЕ, можуть проводитися лише три рази на місяць, на наступний аукціон від ДП "Гарантований покупець" очікуємо позиції з періодом відпуску протягом листопада, тож слідкуйте за оголошеннями ТБ “УЕБ”.

Довідка щодо реалізації електроенергії на електронному аукціоні 15 жовтня 2020 року