4 квітня на майданчику Української енергетичної біржі Енергоатом-Трейдинг в черговий раз реалізував електроенергію за вільними цінами. Так, загальний обсяг продажу компанії склав 332 928 Мвт-год., що становить 57,8% від стартового обсягу.

На аукціон було виставлено електроенергію базового навантаження з постачанням 8-31 травня.

Торги відзначились надзвичайно високою активністю учасників. Так, на аукціон 4 травня заявлялись 29 учасників, а переможцями стали 17 компаній.

Ціна базового навантаження, пропонованого Енергоатом-Трейдинг, знижувалась під час аукціону. Так, середньозважена ціна продажу позиції склала 1 223,41 грн. без ПДВ, що на 12,6% нижче від стартової ціни.

«Українська енергетична біржа вітає посилення інтересу учасників ринку до аукціонів, ініційованих Енергоатом-Трейдинг. Присутність електроенергії базового навантаження на ринку двосторонніх договорів – основа для його розвитку. Фахівці УЕБ вже зараз працюють над вдосконаленням механізму проведення аукціонів у спеціалізованих секціях за прикладом комерційних. Тому найближчим часом для аукціонів Енергоатом-Трейдинг буде доступною можливість торгівлі з використанням коефіцієнтів. Даний крок має підтримати інтерес учасників ринку до даних аукціонів, враховуючи умови високої волатильності та низької прогнозованості ціни на оптовому ринку електроенергії в Україні у тривалих періодах, та призвести до зростання продажів у майбутньому.» - зазначив Генеральний директор УЕБ Олександр Коваленко.