На УЕБ спостерігалась досить висока активність торгівлі. Протягом даного періоду 10 компаній сформували 88 стартових позицій на продаж/купівлю ресурсів різного типу навантаження. Базове навантаження ініціатори аукціонів пропонували по ціні від 1393 грн./МВт.год., пікове навантаження – від 1600 грн./ МВт.год., позапікове навантаження – від 959 грн./МВт.год. На щойно запущений тип графіку «пікове навантаження неробочого дня» було декілька стартових заявок, але продаж було здійснено лише по регульованій ціні для Гарантованого покупця.

Протягом даного періоду було реалізовано на комерційних аукціонах 255 тис. МВт.год. та 134 тис. МВт.год. електроенергії за регульованими цінами відповідно до ПСО. Загальна динаміка зміни цін – на пониження.
Середня ціна реалізації ресурсу базового навантаження протягом останніх двох тижнів склала 1561 грн./ МВт.год., ресурсу пікового навантаження – 1431 грн./ МВт.год., позапікового навантаження – 958 грн./МВт.год.

Протягом двох останніх тижнів загальна генерація електроенергії знижувалась, що очевидно пов’язано з несезонно теплою погодою. Наприклад, 18 грудня середньодобове виробництво електроенергії склало 19,08 ГВт. електроенергії, що на 1 ГВт. менше, ніж 4 грудня. Загалом скорочення було досягнуто за рахунок скорочення відпуску ТЕС, яке за аналогічний період знизилось більш, ніж на 1 ГВт. із зменшенням у структурі генерації на 5 в. п. Незначне зростання обсягу відпуску спостерігалось лише по ТЕЦ та ГЕС.Протягом останніх двох тижнів ціни РДН зберігали легку динаміку до зростання, яка була найбільш яскраво вираженою 9-10 грудня. Обсяги купівлі-продажу в ОЕС України були високими та досягли максимального добового значення з часу запуску ринку за результатами торгів на 13 грудня (167 тис. МВт.год.). Середньодобове значення купівлі-продажу електроенергії протягом останніх двох тижнів становило 145 тис. МВт.год. в ОЕС України та 12 тис. МВт.год. на території о. Бурштинський. Загалом ціни в ОЕС України стабілізувались після обвалу на початку грудня, середньодобове значення ціни становило 1333 грн./МВт.год.


Загальний тренд зміни спотових цін протягом останніх двох тижнів – на пониження. Наприклад, у Франції ціни контрактів Day1 базового навантаження знизилися на 45% до 26 євро/МВт.год., в Угорщині – на 39% до 31 євро/МВт.год. Серед причин дисбаланс між високим виробництвом та низьким споживанням, що зумовлено помірно теплою погодою.

Ціни контрактів Month1 були відносно стабільними у досить вузькому ціновому діапазоні – від 50 до 58 євро/ МВт.год.

Минулого тижня котирування Day 1 дещо зросли (наприклад до 43 євро/ МВт.год. у Франції) через прогнози падіння генерації ВЕС та затримки перезапуску одного з ядерних реакторів, але даний тренд був короткочасним і до кінця тижня ціни знизились.Протягом двох тижнів відбулося близько 700 тендерів із закупівлі електроенергії бюджетними установами. Загалом закуплено електроенергії на суму 2,23 млрд. грн. Коливання ціни були яскраво виражені, особливо в найбільших тендерах. Але загалом середня ціна склала 1,87 грн./кВт.год (з урахуванням ПДВ та доставки до споживача). Найбільший контракт отримала компанія ТОВ Енерго Збут Транс. Вона поставить Київпастрансу 131,2 млн. кВт.год. електроенергії за початковою ціною 1,66 грн./кВт.год. Ціни коливалися у діапазоні від 1,40 до 3,15 грн. за кВт. год.У листопаді 2019 року сумарний імпорт електроенергії склав 661 тис. МВт.год. і вперше з початку роботи нового ринку електроенергії на 5% перевищив сумарний обсяг експорту (629 тис. МВт.год.). Так в «острів Бурштинської ТЕС» імпортовано 370,6 тис. МВт.год., а в торгову зону об’єднаної енергосистеми (ОЕС) України – 290,4 тис. МВт.год. При цьому майже удвічі зріс обсяг імпорту з Угорщини, а також на 8% – зі Словаччини та на 4% – з Росії. Сумарний експорт електроенергії у листопаді становив 629 тис. МВт.год. При цьому зростання експорту на понад 30% спостерігається у напрямку Румунії. Про це повідомляє Укренерго.

У Великобританії в ніч з 8 на 9 грудня під час першого зимового шторму офшорні і наземні вітроелектростанції згенерували 44% від загального обсягу виробленої електроенергії. Як зазначають фахівці державної енергетичної компанії National Grid, у натуральному вираженні обсяг виробництва склав 16 ГВт. Фахівці державної енергетичної компанії National Grid зазначили, що одномоментна потужність виробництва вітрової електроенергії перевищила 16 ГВт і в часовому проміжку між 17.00 та 17.30 частка вітрових електростанцій склала 38,5% від загального обсягу виробництва електроенергії у Великобританії. Для порівняння, у цей же проміжок часу частка електроенергії, виробленої від спалювання природного газу склала 18,7%, а енергії з атомних електростанцій - 16,3%.

Словенські та хорватські ціни на електроенергію мають бути найвищими в Європі до середини 2020-х років через зростання цін на викопні види палива, показує моделювання ICIS. Виробництво електроенергії з викопного палива становить майже третину загальної встановленої потужності в обох країнах, тому збільшення цін на вугілля та газ буде надалі залишатись великим впливом на ціни електроенергії в регіоні. Очікується, що ціни на вугілля та газ у Європі зростуть через бичачий тренд ціни на викиди CO2 у найближчі роки.