Продаж лісу-кругляка на офіційному майданчику Прозорро.Продажі

Проведення аукціону з продажу необробленої деревини в електронній системі ProZorro.Sale допоможе вивести ринок з тіні. Цю мету поставив собі український уряд, ухваливши постанову «Про реалізацію експериментального проекту щодо проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини». З 01 лютого 2020 року продаж лісу-кругляку великими партіями відбуватиметься на 44 офіційних майданчиках, що співпрацюють з ДП «Прозорро.Продажі».


Аукціони з продажу лісу на майданчику ТБ «Українська енергетична біржа»

Зміни існуючої процедури проведення аукціону з реалізації заготовленого лісу-кругляку ініціювало Міністерство енергетики і захисту довкілля. Потужним поштовхом для експериментального проекту по проведенню електронних торгів необробленою деревиною спільно з Прозорро.Продажі стали численні скарги на непрозорість та неефективність діючого ринку лісових матеріалів.

Відтепер клієнти майданчика sale.ueex.com.ua можуть прийняти участь в аукціоні, де ліс-кругляк формується у лоти об’ємом від 150 кубометрів або коли бюджет торгів перевищує суму у 200 тис. грн. Нове законодавство передбачає, що кожен аукціон необробленої деревини проводитиметься на підвищення ціни. У разі, якщо торги не відбулися, організовується повторний аукціон, на якому попередня ціна одразу знижується. Водночас варто зауважити, що бюджет аукціону з продажу лісу, що проводиться вдруге, має перевищувати собівартість виставленої на ньому необробленої деревини.

Лише за півтора місяці продажу необробленої деревини на електронних аукціонах Prozorro.Sale лісові господарства України отримали близько 36 мільйонів гривень прибутку. На прозорих аукціонах з продажу лісу (а їх відбулося більше 4 000) вже реалізовано перший мільйон кубометрів лісових матеріалів. Лідером продажів стали лісозаготівельні господарства Житомирської (9,7 млн. грн.), Волинської (6,2 млн. грн.) та Черкаської (5,8 млн. грн.) областей.


Електронні торги з продажу необробленої деревини на сайті sale.ueex.com.ua

Кожен аукціон з продажу необробленої деревини, проведений в системі Прозорро.Продажі, забезпечує здорову конкуренцію між учасниками, що є гарантією формування справедливих, ринкових цін. Від самого початку механізм ProZorro.Sale створювався як дієвий засіб боротьби з корупцією і сьогодні він надзвичайно ефективно працює над усуненням незаконних схем і тіньових домовленостей.

Електронний майданчик ТБ «Українська енергетична біржа» гарантує клієнтам чесну та відкриту участь в аукціоні з продажу необробленої деревини. На сайті sale.ueex.com.ua дізнатися про результат торгів, а також спостерігати за їх перебігом можуть усі бажаючі. Для отримання додаткової інформації про аукціон з реалізації лісу телефонуйте нашим консультантам за номером (044) 337-77-65. Підпишіться на Email-розсилку та спеціальний Telegram-бот ТБ «УЕБ» - вчасно дізнавайтеся про актуальні аукціони онлайн.