Інструкція користувача (скачати DOCX-файл)

Калькулятор є сервісом для розрахунку оптимального покриття за прогнозним графіком споживання продуктами УЕБ. Для початку роботи з сервісом потрібно завантажити таблицю з погодинним графіком обсягів споживання, використовуючи шаблон даних. Калькулятор дає можливість вибрати торгову зону (ОЕС, БуОс), необхідні типи графіків, якими Ви зможете покрити графік споживання.

Сервіс включає в себе Візуалізатор даних для зручності використання розрахунків, за допомогою якого можна побачити зведені дані за всі вивантажені дні, або за кожний день окремо. Для перегляду та скачування доступна розрахункова таблиця даних.

У функціональному меню за вибраними раніше продуктам УЕБ вказується обсяг покриття; також доступна функція встановлення відхилення від початкового (прогнозного) графіка.

Крім цього Ви можете вибрати ціну для побудови форвардної кривої — від ціни УЕБ (взятої із середньозваженої ціни на певний день) або від ціни власних контрактів (у даному випадку учасник самостійно заповнює ціну контрактів).

Діапазон дат у графіку, що був завантажений, в розрізі періоду часу може відноситися до минулого чи майбутнього періоду, тому для таких відмінностей застосовуються різні розрахунки ціни:

  1. Якщо вибрана дата з графіку не наступила (отже, немає цін на спотовому ринку — РДН), то для розрахунку застосовується форвардна крива.
  2. Якщо вибрана дата вже відбулася, то для розрахунку беруться середньозважені ціни. Для відкритих позицій застосовуються "погодинні ціни РДН".

Основні результати обчислень знаходяться в меню "Результати обчислень":

  • Підсумок ціни — ціна покриття для кожної МВт·год графіка (з урахуванням позитивних і негативних відкритих позицій).
  • Підсумок вартості — вартість покриття всього графіка.
  • Дельта — різниця показників, що вказані вище, між початковим і зміненим графіком.

Форвардна крива використовується для розрахунку вартості кожної години електроенергії виходячи з ціни свого контракту для розуміння вартості відкритих позицій. Для цього з цін РДН розраховуються коефіцієнти, що надалі множаться на ціну контракту.

Для розрахунку Форвардної кривої місяця n х-го року використовуємо дані таких місяців: n-1, n-2, n-3 х-го року і n-1, n, n+1 (х-1)-го року. За кожний місяць розраховуємо середню ціну місяця та співвідношення кожного дня тижня до ціни місяця. Використовуючи обчислення кожного місяця, знаходимо потрібний нам місяць.

Відокремлюємо два коефіцієнта — коефіцієнт тижня і коефіцієнт години, — і множимо їх на ціну контракту
читати далі »« згорнути

Метод завантаження таблиці з погодинним графіком обсягів споживання: